Si pe Facebook Twitter

Va rugam asteptati
Prima pagina  ·  English version  ·  Feed-uri RSS  ·  Teatru / Spectacole in Bucuresti  ·  Blog  ·  Concursuri  ·  Harta interactiva  ·  Stiri si evenimente

Teatru / Spectacole din Bucuresti saptamana asta

Premiere

Corp la Corp

Avanpremiera
Echipa spectacol: Iudith Ardeleanu, Marius Armașu, Mihaela Bîrleci, Margareta Eschenazy, Renée Necleevici, Pompiliu Sterian, Eva Szemler Lendvay, Dorotea Weissbuch, Gabriela Anghel, Steliana Anghel, Rodica Dumitrache, Cristina Focșa, Ani One, Ilie Zan, Vl

Cine e fazanul?

Premiera
Anul III, Arta Actorului de G. Feydeau Coordonator proiect: conf. univ. dr. Paul Chiribuță Asistenți coordonatori proiect: Irina Ungureanu, Alice Sălceanu, Sorina Ștefănescu, Cosmin Pană, Vlad Trifaș Coordonator de an: conf.

Moartea pentru patrie

Premiera
de Mihai Ignat Regie: Alexandru Maftei Cu: Constantin Cojocaru, Lucian Ifrim, George Constantinescu, Paula Chirilă, Dana Voicu, Ruxandra Hulea Proiect realizat în parteneriat cu ARCUB- Bucureşti 555 Durata 1h 20’

Piese de teatru

Amintiri din epoca de școală

de Mihaela Michailov Regie: Radu Apostol Cu: Katia Pascariu și Alexandru Potocean Muzica: Jak Neumann Coregrafie: Paul Dunca Scenografie: Maria Mandea (mai multe detalii)
· Teatrul de Comedie · Joi, 23 Octombrie 11:00

Aniversarea

de Thomas Vinterberg și Mogens Rukov Traducere și regie: Vlad Massaci Scenografie: Stefan Caragiu Ilustrația muzicală: Cristi Juncu Cu: Alexandru Repan, Catrinel Dumitrescu, Mircea Diaconu, Ion Grosu, Ada Navrot, Dan Bordeianu, Camelia Zorlescu, Corne (mai multe detalii)
· Teatrul Nottara · Joi, 23 Octombrie 19:30

Cinci femei de tranziție

de Rodica Popescu Bitanescu. Cu: Giliola Motoi / Aimee Iacobescu, Magda Cernat, Rodica Popescu Bitanescu, Viviana Alivizache, Tania Popa, Iuliana Călinescu Durata spectacolului: 1h 10 min (mai multe detalii)
· Teatrul Naţional I.L. Caragiale · Joi, 23 Octombrie 20:00

Cine e fazanul?

Anul III, Arta Actorului de G. Feydeau Coordonat ... (mai multe detalii)
· Palatul Naţional al Copiilor · Joi, 23 Octombrie 19:00

eXplore dance festival #9

Asociația 4 Culture anunță ediția a 9-a eXplor ... (mai multe detalii)
· Working Art Space & Production · Joi, 23 Octombrie 14:00

Festivalul E-Motional: reinventează-te

În cei peste 2 ani de studio ZonaD, am înțeles ... (mai multe detalii)
· ZonaD – studio Paradis Serial · Joi, 23 Octombrie 19:00

Ieri, Azi, Mâine și Oricând

după Scott Organ Regia: Conrad Mericoffer Cu: Victoria Răileanu, Conrad Mericoffer Durată: 1h 20' (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Joi, 23 Octombrie 21:30

Iubirea e un lucru foarte mare

de Ion Băieșu Cu: Adina Stoica, Daniel Hara Regie: Marius Gîlea Scenografie: Vladimir Turturică Durata: 1h 15' (mai multe detalii)
· Teatrul Roşu · Joi, 23 Octombrie 20:00

Jocul din Ialta

de Brian Friel Regie: Cezar Ghioca Cu: Adrian Păduraru, Ana Donosa (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Joi, 23 Octombrie 19:00

Moartea pentru patrie

de Mihai Ignat Regie: Alexandru Maftei Cu: Constantin Cojocaru, Lucian Ifrim, George Constantinescu, Paula Chirilă, Dana Voicu, Ruxandra Hulea Proiect realizat în parteneriat cu ARCUB- Bucureşti 555 Durata 1h 20’ (mai multe detalii)
· Teatrul de Artă Bucureşti · Joi, 23 Octombrie 20:15

Peretele

de, regie: Lia Bugnar Cu: Marius Manole, Adriana Trandafir, Gabriela Popescu, Maria Buză, Natalia Călin, Letiția Vlădescu, Raluca Ghervan, Alexandra Sălceanu, Mihai Niţu, Istvan Teglaş Muzica originală: Vlaicu Golcea Mişcarea scenică: Andreea Belu De (mai multe detalii)
· Teatrul Metropolis · Joi, 23 Octombrie 19:00

Platforma de Teatru Educațional

Asociația Culturală REPLIKA și Teatrul Foarte M ... (mai multe detalii)
· Teatrul Foarte Mic · Joi, 23 Octombrie 19:00

Un bărbat pentru Sara

de Sam Bobrick Regie: Claudiu Goga Cu: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin – Bebe Cotimanis, Andreea Vasile, Diana Cavallioti Durata: 2h (mai multe detalii)
· Grand Cinema Digiplex · Joi, 23 Octombrie 20:00

Venus și Adonis

după William Shakespeare Regie: Ioana Petre Cu: Valentina Zaharia și George Popescu (mai multe detalii)
· Teatrul Mignon · Joi, 23 Octombrie 19:30

Spectacole de dans

Corp la Corp

Echipa spectacol: Iudith Ardeleanu, Marius Armașu, Mihaela Bîrleci, Margareta Eschenazy, Renée Necleevici, Pompiliu Sterian, Eva Szemler Lendvay, Dorotea Weissbuch, Gabriela Anghel, Steliana Anghel, Rodica Dumitrache, Cristina Focșa, Ani One, Ilie Zan, Vl (mai multe detalii)
· Căminul Amalia și dr. Moses Rosen · Joi, 23 Octombrie 17:00

Dans. Tehnologie. Interactivitate

Două zile de experienţe "real-time", adresate pu ... (mai multe detalii)
· Centrul Național al Dansului București · Joi, 23 Octombrie 17:00

eXplore dance festival #9

Asociația 4 Culture anunță ediția a 9-a eXplor ... (mai multe detalii)
· Working Art Space & Production · Joi, 23 Octombrie 14:00

Festivalul E-Motional: reinventează-te

În cei peste 2 ani de studio ZonaD, am înțeles ... (mai multe detalii)
· ZonaD – studio Paradis Serial · Joi, 23 Octombrie 19:00

Magnetic fields

Coregrafie: Massimo Gerardi Muzica: Aoi Kita Vid ... (mai multe detalii)
· Teatrul Odeon · Joi, 23 Octombrie 19:30

Platforma de Teatru Educațional

Asociația Culturală REPLIKA și Teatrul Foarte M ... (mai multe detalii)
· Teatrul Foarte Mic · Joi, 23 Octombrie 19:00
© Copyright 1998-2014 KOPA Publicatii SRL. Toate drepturile rezervate.