Si pe Facebook Twitter

Va rugam asteptati
Prima pagina  ·  English version  ·  Feed-uri RSS  ·  Teatru / Spectacole in Bucuresti  ·  Blog  ·  Concursuri  ·  Harta interactiva  ·  Stiri si evenimente

Teatru / Spectacole din Bucuresti saptamana asta

Premiere

Corp la Corp

Avanpremiera
Echipa spectacol: Iudith Ardeleanu, Marius Armașu, Mihaela Bîrleci, Margareta Eschenazy, Renée Necleevici, Pompiliu Sterian, Eva Szemler Lendvay, Dorotea Weissbuch, Gabriela Anghel, Steliana Anghel, Rodica Dumitrache, Cristina Focșa, Ani One, Ilie Zan, Vl

Amintiri din epoca de școală

Premiera
de Mihaela Michailov Regie: Radu Apostol Cu: Katia Pascariu și Alexandru Potocean Muzica: Jak Neumann Coregrafie: Paul Dunca Scenografie: Maria Mandea

Cine e fazanul?

Premiera
Anul III, Arta Actorului de G. Feydeau Coordonator proiect: conf. univ. dr. Paul Chiribuță Asistenți coordonatori proiect: Irina Ungureanu, Alice Sălceanu, Sorina Ștefănescu, Cosmin Pană, Vlad Trifaș Coordonator de an: conf.

Moartea pentru patrie

Premiera
de Mihai Ignat Regie: Alexandru Maftei Cu: Constantin Cojocaru, Lucian Ifrim, George Constantinescu, Paula Chirilă, Dana Voicu, Ruxandra Hulea Proiect realizat în parteneriat cu ARCUB- Bucureşti 555 Durata 1h 20’

Pentru copii

Amintiri din copilărie

de Peter Kerek, după Ion Creangă Regie: Peter Kerek Scenografie şi ilustraţii: Iuliana Vîlsan Coregrafie: Larisa Barbu Animaţii video: KOTKI visuals (mai multe detalii)
· Palatul Naţional al Copiilor · Miercuri, 22 Octombrie 10:00

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

Adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerloff. Reg ... (mai multe detalii)
· Teatrul Excelsior · Miercuri, 22 Octombrie 10:00

Piese de teatru

Amintiri din copilărie

de Peter Kerek, după Ion Creangă Regie: Peter Kerek Scenografie şi ilustraţii: Iuliana Vîlsan Coregrafie: Larisa Barbu Animaţii video: KOTKI visuals (mai multe detalii)
· Palatul Naţional al Copiilor · Miercuri, 22 Octombrie 10:00

Amintiri din epoca de școală

de Mihaela Michailov Regie: Radu Apostol Cu: Katia Pascariu și Alexandru Potocean Muzica: Jak Neumann Coregrafie: Paul Dunca Scenografie: Maria Mandea (mai multe detalii)

Aniversarea

de Thomas Vinterberg și Mogens Rukov Traducere și regie: Vlad Massaci Scenografie: Stefan Caragiu Ilustrația muzicală: Cristi Juncu Cu: Alexandru Repan, Catrinel Dumitrescu, Mircea Diaconu, Ion Grosu, Ada Navrot, Dan Bordeianu, Camelia Zorlescu, Corne (mai multe detalii)
· Teatrul Nottara · Joi, 23 Octombrie 19:30

Cinci femei de tranziție

de Rodica Popescu Bitanescu. Cu: Giliola Motoi / Aimee Iacobescu, Magda Cernat, Rodica Popescu Bitanescu, Viviana Alivizache, Tania Popa, Iuliana Călinescu Durata spectacolului: 1h 10 min (mai multe detalii)
· Teatrul Naţional I.L. Caragiale · Joi, 23 Octombrie 20:00

Cine e fazanul?

Anul III, Arta Actorului de G. Feydeau Coordonat ... (mai multe detalii)
· Palatul Naţional al Copiilor · Joi, 23 Octombrie 19:00

Concert simfonic

Orchestra simfonică a Filarmonicii "George Enescu ... (mai multe detalii)
· Ateneul Român · Joi, 23 Octombrie 19:00

Distopie. Shakespeare Remix

Regia: Catinca Drăgănescu Asistent regie: Daniel Buglea Decor: Ioana Drăgănescu Costume: Sorana Țopa Multimedia: Darie Budeanu Light design: Richard Stan Regia tehnică: Viorel Florea Sunet: Liviu Stoica Cu: Cristina Drăghici, Oana Popescu, S (mai multe detalii)
· Teatrul Naţional I.L. Caragiale · Marti, 21 Octombrie 19:30

Dragostea durează trei ani

De Frederic Beigbeder. Adaptarea, regia: Chris S ... (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Marti, 21 Octombrie 21:00

Duşmancele, o poveste de iubire

după Isaac Bashevis Singer Regie: Claudiu Goga Cu: Mihai Călin, Nadiana Sălăgean, Luana Stoica, Alexandra Fasolă, Andrei Finţi, Mircea Drîmbăreanu / Marius Călugărița Leonie Waldman Eliad (mai multe detalii)
· Teatrul Evreiesc de Stat · Miercuri, 22 Octombrie 19:00

Exodul nebunilor

După o idee de Hristo Boicev Regie: Ingrid Bonta ... (mai multe detalii)
· Teatrul Coquette · Miercuri, 22 Octombrie 20:00

eXplore dance festival #9

Asociația 4 Culture anunță ediția a 9-a eXplor ... (mai multe detalii)

Festivalul E-Motional: reinventează-te

În cei peste 2 ani de studio ZonaD, am înțeles ... (mai multe detalii)

Ieri, Azi, Mâine și Oricând

după Scott Organ Regia: Conrad Mericoffer Cu: Victoria Răileanu, Conrad Mericoffer Durată: 1h 20' (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Joi, 23 Octombrie 21:30

Iluzii

De Ivan Vârâpaev Regie: Cristi Juncu Traducere ... (mai multe detalii)
· Teatrul Act · Marti, 21 Octombrie 19:00

Îmbrățișări frânte

adaptare după o idee de V. Havel, ”Vernisajul” Cu: Simona Grumezea, George Rotaru, Andrei Bratu Mișcarea scenică: Mihaela Culda Regia Versiunea scenică: Andreea Iacomiță Durata: 1h 15' (mai multe detalii)
· Teatrul Mignon · Miercuri, 22 Octombrie 19:30

Iubirea e un lucru foarte mare

de Ion Băieșu Cu: Adina Stoica, Daniel Hara Regie: Marius Gîlea Scenografie: Vladimir Turturică Durata: 1h 15' (mai multe detalii)
· Teatrul Roşu · Joi, 23 Octombrie 20:00

Jocul din Ialta

de Brian Friel Regie: Cezar Ghioca Cu: Adrian Păduraru, Ana Donosa (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Joi, 23 Octombrie 19:00

Kean

după J.P. Sartre, W. Shakespeare Cu: Mihai Niţu, Lia Gherman, Vladimir Albu Coordonator artistic: Adrian Titieni Asistent proiect: Alexandru Pavel (mai multe detalii)
· Teatrul Mignon · Marti, 21 Octombrie 19:30

Metoda (Metoda Grönholm)

de Jordi Galcerán Traducerea: Luminiţa Voina-Răut Regie: Theodor–Cristian Popescu Scenografie: Stefan Caragiu Cu: Cerasela Iosifescu, Adrian Vancica, Alexandru Jitea, Gabriel Rauta Durata: 1h 20’ (fără pauză) (mai multe detalii)
· Teatrul Nottara · Miercuri, 22 Octombrie 19:30

Micul Infern

De Mircea Ștefănescu Regie: Mircea Corniștean ... (mai multe detalii)
· Teatrul Naţional I.L. Caragiale · Miercuri, 22 Octombrie 19:30

Moartea pentru patrie

de Mihai Ignat Regie: Alexandru Maftei Cu: Constantin Cojocaru, Lucian Ifrim, George Constantinescu, Paula Chirilă, Dana Voicu, Ruxandra Hulea Proiect realizat în parteneriat cu ARCUB- Bucureşti 555 Durata 1h 20’ (mai multe detalii)
· Teatrul de Artă Bucureşti · Joi, 23 Octombrie 20:15

Nişte fete

De Neil LaBute Regie: Cristi Juncu Cu: Catrinel ... (mai multe detalii)
· Godot Cafe-Teatru · Miercuri, 22 Octombrie 20:00

Omul cu mârţoaga

De George Ciprian. Regie: Anca Bradu. Cu: Dani ... (mai multe detalii)
· Teatrul Naţional I.L. Caragiale · Marti, 21 Octombrie 19:30

Peretele

de, regie: Lia Bugnar Cu: Marius Manole, Adriana Trandafir, Gabriela Popescu, Maria Buză, Natalia Călin, Letiția Vlădescu, Raluca Ghervan, Alexandra Sălceanu, Mihai Niţu, Istvan Teglaş Muzica originală: Vlaicu Golcea Mişcarea scenică: Andreea Belu De (mai multe detalii)
· Teatrul Metropolis · Joi, 23 Octombrie 19:00

Platforma de Teatru Educațional

Asociația Culturală REPLIKA și Teatrul Foarte M ... (mai multe detalii)

Un bărbat pentru Sara

de Sam Bobrick Regie: Claudiu Goga Cu: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin – Bebe Cotimanis, Andreea Vasile, Diana Cavallioti Durata: 2h (mai multe detalii)
· Grand Cinema Digiplex · Joi, 23 Octombrie 20:00

Venus și Adonis

după William Shakespeare Regie: Ioana Petre Cu: Valentina Zaharia și George Popescu (mai multe detalii)
· Teatrul Mignon · Joi, 23 Octombrie 19:30

Spectacole de dans

Corp la Corp

Echipa spectacol: Iudith Ardeleanu, Marius Armașu, Mihaela Bîrleci, Margareta Eschenazy, Renée Necleevici, Pompiliu Sterian, Eva Szemler Lendvay, Dorotea Weissbuch, Gabriela Anghel, Steliana Anghel, Rodica Dumitrache, Cristina Focșa, Ani One, Ilie Zan, Vl (mai multe detalii)

Dans. Tehnologie. Interactivitate

Două zile de experienţe "real-time", adresate pu ... (mai multe detalii)
· Centrul Național al Dansului București · Joi, 23 Octombrie 17:00

eXplore dance festival #9

Asociația 4 Culture anunță ediția a 9-a eXplor ... (mai multe detalii)

Festivalul E-Motional: reinventează-te

În cei peste 2 ani de studio ZonaD, am înțeles ... (mai multe detalii)

Magnetic fields

Coregrafie: Massimo Gerardi Muzica: Aoi Kita Vid ... (mai multe detalii)
· Teatrul Odeon · Joi, 23 Octombrie 19:30

Platforma de Teatru Educațional

Asociația Culturală REPLIKA și Teatrul Foarte M ... (mai multe detalii)
© Copyright 1998-2014 KOPA Publicatii SRL. Toate drepturile rezervate.